نتایج جستجو برای عبارت :

رفع ابهام

مبانی نظری ابهام نقش

جهت دانلود فایل به روی لینک زیر کلیک نمایید

دانلود مبانی نظری ابهام نقش

توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) ... و قابل ویرایش با فرمت doc قسمتی از مبانی نظری متغیر: ابهام نقش ابهام نقش
مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعارض و ابهام نقش

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعارض و ابهام نقش این فایل مربوط به فصل دوم یک پایان نامه کارشناسی ارشد می باشد و حاوی 33 صفحه
پیشینه تحقیق و مبانی نظری ابهام نقش

پ
پرسشنامه تعارض و ابهام نقش ریزو هوس و لیرتزمن 1970 پرسشنامه تعارض و ابهام نقش ریزو هوس و لیرتزمن 1970

دسته بندی
علوم انسانی

فرمت فایل
docx

حجم فایل
9 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
4

پرسشنامه تعارض و ابهام نقش ریزو هوس و لیرتزمن 1970

روایی:دارد
پایایی:دارد
نمره گذاری وتفسیر : دارد
منبع: دارد

این آزمون توسط ریزو و همکاران (1970)  ساخته شد و نخستین بار در ایران توسط ارشدی در سال 1369 ترجمه، ویرایش و مورد استفاده قرار گرفت. این آزمون شامل 14 ماده می باشد ک
NLP یا natrual langauge processing یه یکی از شاخه های هوش مصنوعی یعنی ارتباط با یک سیستم هوشمند به واسطه زبان های انسانی ( طبیعی ) مانند انگلیسی اطلاق میگردد .اگر میخواهید یک ربات داشته باشید که به فرامین شما گوش دهد یا میخواهید دیالوگهای یک سیستم هوشمند کلینیک را بشنوید به پردازش زبان طبیعی نیاز خواهید داشت .
پردازش زبان طبیعی شامل واداشتن کامپیوتر به انجام یک سری از وظایف با استفاده از زبان طبیعی میشود. ورودی و خروجی زبان پردازش طبیعی میتواند متن یا صدا
الف. سلام.  قرص‌های‌م را خورده‌ام، امّا هنوز از پس آن حالِ بد برنیامده‌ام. طول می‌کشد تا بیایم. شاید به همان اندازه که طول می‌کشد که تأثیر داروها برود و من دوباره به یاد بیاورم که باید هر روز صبح و شب بخورم‌شان.  امّا این را پدر نمی‌فهمد. یعنی در وضعیّتی نیست که بفهمد. برای فهمیدن کسی باید مشتاق فهمیدن باشد که پدر نیست. پدر نمی‌خواهد بفهمد. مطلب ثقیلی‌ست که فهمیدن‌ش دردناک‌ست. فهمیدن این که دکتر روان‌شناس من را –هرچند ناقص- امّا از پدر
خداوندا؟
رشته از این مبهم تر نبود نصیب ما کنی؟
این رشته های ریاضی میگن ۱۰+۱۰=۲۰
لامسباااا.چی به اضافه چی رو شما رو به یه نتیجه میرسونه؟چی به دست میاری!اصللااااا؟
اه!اصلا چی به چیه؟من کی ام؟تو کی ای؟
(وی روز میانترم ساعت ۶ از خواب خوش برخاسته و درس امتحان ساعت ۸ اش را شروع کرده به خواندن...!و در نهایت از ۱۲ نمره ۱۰ و نیم گرفته است و دااارد دیوانه میشود)
......
⭕️5 risks to markets in 2020
✳️پنج ریسک بازار های مالی جهان در سال 2020
Continued increase in wealth inequality, income inequality and healthcare inequality.
تداوم افزایش نابرابری ثروت، نابرابری درآمد و نابرابری در دسترسی افراد به بهداشت و درمان
Phase one trade deal remains unsigned, continued uncertainty about what comes after phase one.
فاز یک مذاکرات تجاری آمریکا - چین بدون امضا باقی ماند و تداوم عدم اطمینان به آنچه که پس از فاز یک مذاکرات تجاری پیش خواهد آمد
Trade war uncertainty continued to weigh on corporate capex decisions.
ابهام در مذاکرات تجاری امریکا
خیابان را آمدیم پایین. شب بود و کسانی پشت پنجره به انتظار ایستاده بودند. مثل ما که داشتیم از کنار درختان می گذشتیم و گذشته را تماشا می کردیم. باور نمی کردیم. باورمان نمی شد. پر از شک بودیم و زندگی همان روشنی دَم بود. همان حباب نقش بسته بر شیشه. تیره و تار و پر از ابهام. چه باورش می کردیم یا نه. مثل وقوع باران در بیابان...
سلام
امروز تا ظهر سرکار بودم
عصر سردردم خیلی بدتر شد
با شمایی که نمیشناسم که تعارف ندارم راستش رو بخواید پول ندارم برم دکتر
و از طرفی هزینه های زیادی بهم اضافه شده
سخت شده
گاهی میترسم از این سردرد هام
پر از ابهام و علامت سواله زندگیم
کار هرشبم شده فکر و فکر و فکر
فکر کنم توی دایره لغات هم نمی گنجه حالم
حس میکنم محرم نزدیکه
خدایا من جز تو کسی رو ندارم..
و چرایی دوست داشتن یک سوالیستو چرایی دیگر دوست نداشتن یک سوالیست،مبهموسوال اندودکه جوابش مرا به یغمآیی سرد میکشانددیگر نمیدانم کجا میروم ولی جواب آن به یک نقطه پایان میپذیرد#مرگوقتی در بی جوابی به هزار هزار جواب شاید قانع کننده میرسمو باز تو جواب نداده ای و من در ابهامجواب پیدا میکنم و به جواب نمیرسم تا دلم فصل بسته شدنش را آهسته آهسته حس میکندو من از تو جواب خواسته بودم وو حتی نمیدانم وقتی میگفتی چشمانت بسته بود یا بازولی #مرگ در دلم نفوذ
بازی شروع شد، همه با هم " کلاغ پر"از روی بام خانه‌ی ما هم کلاغ پرچندی‌ست روی ماه خدا را ندیده‌ایماز روی عرش پاک خدا هم کلاغ پرغم هست و هر سکوت نه معنای دلخوشی‌ستاز عمق لرز پشت صدا هم کلاغ پرآلودگان به خواب! امیدی هنوز هستاز ذهن‌های توی کما هم کلاغ پرابهام‌ها پُرند و هوا مه گرفته استاز روی فکر‌های رها هم کلاغ پرهر کس مقام و جاه ندارد، نه کوچک استاز بین قشر بی سر و پا هم کلاغ پرما لایق هوای پر از شک نبوده‌ایم
از بین لایه‌های هوا هم کلاغ پر

آ
جمله ساده در 7a شامل یک عبارت منفرد میباشد در حالیکه جمله مرکب 7b شامل دو جمله واره میباشد، یک جمله واره غیر مستقل (Mirabelle knows {something} ) و یک متمم جمله ای (the boys are rowdy) ، شکل 1-7 نمودارهای دو جمله را نشان میدهد
هنگامی که مؤلفه های نحوی مهم مثل جمله واره ها در کلمات مرتبط سیگنال مشخص شده است، کار تجزیه گر بطور منطقی راحت و تسهیل میشود. مرزهای جمله ای با کلمات عملکردی (مثل who و that) ، نشانه های نقطه گذاری (مثل کاما یا مکث ها) و یا بوسیله واحدهای عروضی (مثل حرکت
بیخواب و سرمازده م. آرزو میکردم که دنیا در سکوت فرو بره. آرزو میکردم فقط چشم ها حرف بزنن. شاید اونوقت سایه سیاه ابهام گورش رو گم میکرد. من سخت و تلخم عزیزم. از من فرار کن.

میگفت: <<اگه تصمیم گرفتی حساسیتت رو نگه داری و چیزایی رو ببینی که بقیه نمی بینن، این اشک‌ها و فالش‌زدن‌ها و گاهی الکی‌خوش‌بودن‌ها و زیادی عاشق‌بودن‌ها هم جزئی ازشه.>>
احساسم را به دار آویخته ام
انتظار برای لحظه ای نگاه تو
آب می کند شمع سوزان درونم را
واژه های دوست داشتنی
سالهاست که به حبس ابد محکوم شده اند
هنگامه های دوست داشتنت
نگاهم کور می شود
پشت تبلور یک حس مبهم
و تو را تکرار میکنم
در آهستگی زمان
سهم من از تمام تو
آرزوی تک واژه های پر از ابهام بود
حرف هایی که فاصله دار
حس بی جان مرا خراش می داد
پ ن: به وقت فراموشخانه
داریوش این طور گفته: "دنیای این روزای من، هم قد تنپوشم شده، ..."

ولی واقعیت برای من جور دیگری است. دنیای این روزهای من خیلی بزرگ تر از تنپوشم است. حتی با وجود این حجم از ابهام و تاریکی.

چند سال قبل کل وبلاگ عزیزی رو که سال ها در اون نوشته بود رو خوندم، الان به یاد دنیای اون روزهای اون هستم، روزهایی مربوط به حدود 15 سال قبل، از دور پیگیر دنیای این روزهای ایشون هم هستم.

امیدوارم چند سال بعد که به یاد این روزها افتادم به این فکر کنم که "پسر عجب مسیر
داشتم به این فکر می‌کردم که تا وقتی که پشت کنکورم چقدر وضعیت آینده‌م مبهمه و این ابهام چقدر دردناکه و باخودم میگفتم حاضرم هر کاری بکنم که زودتر سرنوشتم رو بفهمم.
میدونید، پارسال برای ادامه‌ی زندگیم بعد از کنکور فقط یک حالت در نظر گرفته بودم و این شده بود که کلی اضطراب وحشتناک داشتم از اینکه همون ‌یک حالت برام اتفاق نیوفته و بعدش ندونم با زندگیم قراره چه کاری بکنم! اما حالا اوضاع فرق میکنه. بزرگتر و عاقلتر شدم و واسه‌ی آینده‌م بعد از کنکور
دانشجویان عزیز، توجه داشته باشید، دانلود ویدئوهای مربوطه از سرویس انتخاب شده کاملا رایگان است.
در ادامه، روش دانلود ویدئوها در زیر آمده است. در صورت هرگونه ابهام، فایل زیر را دانلود و مرور کنید.

دریافت

نکته: روی عبارت دریافت، کلیک راست و save link as را انتخاب کنید.
از جام بلاهایی که خدا به تو می نوشانه نهایت لذت رو ببر!!
همین امتحان های سخت و پشت سر هم، امید هست که عاقبت به خیری رو به دنبال داشته باشه .. 
نگران نشو 
جزع و فزع نکن
این جام بلاها رو سر بکش
نگاهت که عوض بشه، اون جوری بشه که خدا می خواد
عاشق خدا میشی ..
زندگی عرصه زنده شدن حق
و از بین رفتن باطله
این زایش و نیست شدن
همیشه همراه دردها، ابهام ها، فشارها، تنهایی ها وووو میشه
اینجا تو لازمه یاد بگیری 
هم مراقب خودت باشی و هم زیاد بشی 
امباپه که در این بازی به دلیل نبود اولیویه ژیرو به عنوان مهاجم نوک به میدان رفته بود خیلی زود در یک درگیری از ناحیه قوزک پا مشکل پیدا کرد و بین دو نیمه جای خود را به وسام بن یدر داد. رسانه‌های فرانسوی بعد از این حادثه اعلام کردند که به این ترتیب حضور امباپه در مسابقه حساس فرانسه مقابل ترکیه در رقابتهای انتخابی یورو 2020 که روز شنبه در ترکیه برگزار می‌شود در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته.
تمام ماه‌های قمری در ایران طبق تقویم پیش می‌روند. از جمله محرم و شعبان و رجب و غیره. 
فقط رمضان را به هلول ماه متوسل میشوند. 
خب پس تکلیف بقیه ماه‌ها چه می‌شود؟ مثلا ایت الله سیستانی امروز را اول رجب نمی‌داند. اینطوری که همه مناسبت‌هایمان در هاله ای از ابهام است... 
گرچه منابعی در چین و ژاپن از فوت کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی خبر داده‌اند، اما این گزارش‌ها قابل تایید نیست و وضعیت جسمانی کیم جونگ اون همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. انجمن دوستی کره هم این گزارش‌ها را تکذیب کرده است./ ایسنا
#پلدخترنیوز@poldokhtarnews
[عکس 634×417]
مشاهده مطلب در کانال
انگشت شست یا ابهام
     2- انگشت - اشاره - شهادت - دشنام-  سبابه(( درزمان جاهلیت هنگام دشنام به کسی  با این انگشت به او اشاره می کردند ازاین جهت سبابه نامیده شد))
    3- انگشت وسطی : مونث اوسط - میانه - انگشت میان بنصر وسبابه
    4- انگشت بنصر : بین وسطی وکوچک - انگشت چهارم از طرف شست
    5- انگشت خنصر:انگشت کوچک دست انسان - انگشت کهین
منبع:سایت  ahmadighorve
روح ت شاد و یادت گرامی ، انشاالله که ...

در این مورد واقعا نمی دونم چی بگم ، چطور توصیفش کنم یا حتی خودمو ، نمی دونم چرا ولی بیشترین چیزی که برام جالبه اینه که الان طبق تصویری که از خودم دارم باید توی شُک و اندوه باشم اما موجودیت فعلی فقط ابهامه ، نه ترس و نه هیچی فقط ابهام در مورد این که چی پیش میاد و آینده این مکان و مرز بندی چی میشه ، مسیر جهان چطور عوض میشه و چه شکلی پیش میره ، هیچ کدوم این ابهامات هم در مورد خودم نیستم ، یجواریی برای هم مسیر مب
مدت هاست که دلم برای خاکستری هیجده ساله تنگ شده!!!
کاش میشد اون جسارت،امید و انرژی رو برگردوند.
حسی شبیه به فسیلی صد ساله دارم که دارد خاطرات و روزهای دور را زیر و رو میکند!
عجیب تر اینکه خیلی از خاطرات در هاله ای از ابهام هستند،گویی ذهنم برای محافظت از من خیلی از جزئیات و اتفاق ها را پاک کرده است.
+عنوان وام گرفته از شعر محمدعلی بهمنی عزیز.
بسم تعالی

نوشتن بعد از مدت طولانی ننوشتن سخته... اینکه ندونی از کجا باید شروع کنی!چطور شروع کنی! از چه واژه ای استفاده کنی که بدون ابهام، راست بره سر اصل مطلب، سخته

من دوباره برگشتم به آغوش گرم وبلاگ :) 
مقصود بیان دلگریزه هایی ست که جایگاه جولانشان جز در وبلاگ و بیان
نیست..

​​​سلام :)

دوشنبه 27 آبان

پیشینه ومبانی نظری تحقیق ابهام نقش
دسته : علوم انسانی
تعداد صفحات : 18 صفحه فرمت فایل اصلی : docx حجم : 0/26 کیلوبایت
 دید کلی : 
پیشینه ومبانی نظری تحقیق ابهام نقش
 توضیحات کامل : 

کلمات کلیدی : پیشینه ومبانی نظری تحقیق ابهام نقش

پادشاه لیدا که در نظر داشت با داریوش پادشاه ایران وارد جنگ شود، برای حصول اطمینان از نتیجه مثبت جنگ با کاهن معبد دلفی مشورت کرد و این پیشگویی را دریافت نمود: «اگر به جنگ داریوش بروی یک امپراتور قدرتمند را نابود خواهی ساخت.» پادشاه لیدا با شادمانی به جنگ داریوش رفت، اما به زودی شکست سختی از او خورد و نزدیک بود خود او هم کشته شود.وقتی از مرگ نجات یافت شکوائیه و نامه گلایه آمیزی به کاهن معبد نوشت. کاهن پاسخ داد که پیشگویی درست بوده است و او در جنگ
بسم تعالی

نوشتن بعد از مدت طولانی ننوشتن سخته... اینکه ندونی از کجا باید شروع کنی!چطور شروع کنی! از چه واژه ای استفاده کنی که بدون ابهام، راست بره سر اصل مطلب، سخته

من دوباره برگشتم به آغوش گرم وبلاگ :) 
مقصود بیان دلگریزه هایی ست که جایگاه جولانشان جز در وبلاگ و بیان
نیست..

​​​سلام :)

دوشنبه 27 آبان

به وسعت کتابای خریده شده اما ناخوانده قسم! :|
که دلاشفت واااقعا نیاز داره یکی رو ببینه و خودشو سر ریز کنه بهش
اما حیف قرنطینه این روزا نمیزاره..
حس میکنم شاید جزو ادمایی که میتونه بدون حرفای خرافاتی
یا شایدم عجیب غریب راه درستو نشونم بده!
اما خب لعنت ب کرونای لعنتی:))))
البته گاها وقتی ی چیز جور نمیشه میگم شاید حکمته! اما خب انصافاً سخته ک واسه همه چی دارم میگم حکمته:/
اما خب تنها راه آروووم شدنم همین کلمس:|
وگرنه کلم پر سواله!
و پررر ابهام های جور و
قیمت هر کابل شبکه
lan در زیر آن درج شده است، اما در صورت ایجاد هر گونه ابهام در مورد
قیمت ها و اطلاع از موجودی با شماره های فوق تماس بگیرید. فروشگاه نت ران
تمام سعی خود را به کار گرفته است تا تجهیزات شبکه را با پایین ترین قیمت و
دریافت کمترین سود ممکن به دست مشتریان گرامی برساند.به
دلیل نوسان بازار قیمت برخی از محصولات درج نشده است، پیشنهاد میکنیم
برای دریافت قیمت روز این محصولات با بخش فروش تماس حاصل فرمایید
بسم الله الرحمن الرحیم

آیت الله مایک رئیس بخش ایران در سازمان سیا [ بعبارتی مشت آمریکا در مبارزه با ایران ] در حمله طالبان به هواپیمای آمریکا - سپاه پاسداران به هواپیمای آمریکا - طالبان با کمک روسیه یا سپاه پاسداران به هواپیمای آمریکا درگذشت - به هلاکت رسید - نمرد و یک شایعه بود .
یقیناً وضعیت فعلی این مأمور رده بالای اطلاعاتی آمریکا جدای از وضعیت فوق نمیتواند باشد . ایران را به او سپرده بودند ، اصولاً سیا نه ارتش است و نه کنگره و نه فلان شورا
اعتراض به رأی کمیسیون ماده 100

آرای صادره از سوی کمیسیون ماه صد شهرداری پس از ابلاغ، قابل اعتراض در کمیسیون دیگری با اعضای جدید خواهد بود. و رأی این کمیسیون قطعی می‌باشد.
مرجع صالح برای اعتراض به رأی کمیسیون ماده 100
بر اساس بند 2 ماده 10 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، دیوان موظف به رسیدگی به اعتراضات و شکایت از آرای قطعی رأی کمیسیون ماده صد قانون شهرداری‌ها از جهت نقض (رد) قوانین و مقررات آنهاست و رأیی قطعی محسوب می‌شود که پس
۱۹۰ از اون صفحه ها مونده هنوز :) در ابهام بشینم تا صبح بخونم آیا ؟! یا نه ؟!
یه سری آهنگا رو پلی کردم بس ناجوانمردانه حال خوب کنه!
فک کنم یه سه دقیقه کمتر برم کتابمو باز کنم و تمام صفحه هاشو از اول بو کنم و بعدم شروع کنم اون ۱۹۰تای باقی مونده رو بخونم ! 
و اگر در توانم باشه فردا کتاب جدیدم رو بخونم ! و به شمام معرفیش کنم !اگه بیدارم چون توی ساعت خوابم یه قهوه خوردم و این جلوی خواب منو گرفت !اینکه یه هفته تمام شایدم کمتر از یکشنبه تا یکشنبه !خودمو از د
آیا پیامبر به شهادت رسید؟قاتل که بود؟؟  

یکی از آسیب‌های مسایل تاریخی آن است که برخی از رخدادها ابهام دارد و از شفافیت لازم برخوردار نیست؛ از این رو قضاوت درباره آن‌ها مشکل است. تاریخ زندگی پیامبر(ص) نیز از این قاعده مستثنا نیست و بخشی از آن فاقد شفافیت می‌باشد؛ از این رو است که دانشمندان سنی و شیعی در خصوص تاریخ ولادت ایشان اختلاف نظر دارند که دوازدهم ربیع الاول است و یا هفدهم آن.
به گزارش ایسنا، یکی از مسایلی که ابهام دارد، آن است که "آ
خیلی از دوستان توی وب سایت 120 کلیک توی موضوع موجودی های بروز و ارتقا ابهام و مشکل دارن و بخاطر همین من تصمیم گرفتم توی این مطلب کامل این دو مورد رو بررسی کنم و تفاوت های این دو موجودی رو بهتون بگم تا متوجه بشید دقیقا داستان چیه؟ حتما ادامه مطلب رو ببینید و مطالعه کنید تا به تفاوت این دو مورد پی ببرید.
ادامه مطلب
امروز کمی فرصت دارم 
و به خاطر مریضی مختصرم انتظار ندارم کولاک برپا کنم. دارم سعی می‌کنم
نوشتنم را بی‌اهمیت جلوه بدهم، اگر بتوانم. مطمئن نیستم بی‌اهمیت‌تر از این چیزی
که واقعا هست بشود جلوه دادش. مثل پیراهنی که در آب غرقش می‌کنید. بعضی وقت‌ها در نوشته‌هایم مثل بیانیه‌های وزرای امور خارجه بیش از حد نکته‌سنجی به خرج می‌دهم.

حافظه‌ی رم لعنتی گوشی‌ام را گم کرده‌ام و یک مقدار خسیس هم
شده‌ام و نه گوشی جدید می‌خرم و نه رم جدید. اگر می‌خوا
حدود هفتاد درصد مراجعین به وبلاگ این حقیر، از طریق گوگل کردن عبارت "پول رنگ ریش روحانی" یا "هزینه رنگ ریش روحانی" و موارد مشابه وارد اینجا می شوند.
جالب است، اکثر مخاطبین من کسانی هستند که برایشان جالب است بدانند یک روحانی چقدر برای رنگ ریش خود هزینه می کند ؟ برای این مخاطبی در تور من افتاده به نظر شما چکار باید بکنم ؟
از طرف دیگر پاسخ نهادهای امنیتی و دولتی را چه بگویم که به اعتبار رنگ ریش رئیسشان برای خودم اعتبار خریده ام ؟!
جالب تر آن است که
به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس نوشت که، سفر برنامه ریزی شدهرجب طیب اردوغان، مهتر جمهور ترکیه به واشنگتن در پی رای مجلس نمایندگان آمریکا با شعار تحریم ترکیه و به رسمیت باز شناختن جنایت ارامنه بوسیله عنوان نسل کشی در هاله ای از ابهام قرار خمود بود. این موارد خشم اردوغان را برانگیخت ولی دکه اردوغان در بیانیه ای اعلام کرد، رهبران آمریکا و ترکیه چهارشنبه ۱۵ آبان تو تماسی تلفنی "مداومت کردند که آن ها چهارشنبه (۱۳ نوامبر) با
ایام فاطمیه تموم شد و من همش در فکر بودم تا مطلبی برای خودم بنویسم. دلِ دیگه هوایی میشه پر میزنه ولی خب رها کنی، رو بوم هرکسی و هرچیزی میشینه...
نگهش داشتم همین حوالی همین سمت و سو
نگاه کردم به داشته ها و نداشته هام 
به دستان خالیِ خالی
یه وقتهایی پشیمون میشم از خیلی جذابیت های دوست داشتنیِ اطرافم
نگاه میکنم به دلم و میبینم رفته یطرف پنهان شده و میگه : بمن چه! میخواستی حواست باشه!
دل دیگه شعور نداره؛ اگه داشت که اسمش میشد عقل
اینقدر شرمنده و غرق
اخر شب یه دختر بچه ی ۷ ساله ی سرطانی اومد برای دریافت خون ...
اونقدر این بچه از محیط بیمارستان زجر کشیده بود که تمام مدت جیغ میزد ...
آخرش یه صندلی برداشتم و رفتم نشستم کنارش ...
شروع کردم...
من طوطی داشتم دیدیش ؟؟ 
عکس طوطیم رو بهش نشون دادم...
آروم شد ...
کلی با هم اینترنت رو زیر و رو کردیم تا سگ مورد علاقه امون رو پیدا کنیم تا وقتی من پولدار شدم و اون بزرگ شد بخریم... 
هر بارم که شروع میکرد نق زدن ؛ سریع مهرم رو میزدم روش :)) 
اونقدر کیف میکرد ! 
تهش گفت م
مدتی بود به معنای مرگ فکر میکرد که واقعا آیا انسان فناپذیر است یانه.اوبا نابودگر وجود خود میخواست چشم درچشم بدوزد چشمان خودرابست به این فکرکرد که مرده است سیاهی مرگ راحس کرد احساس عجیبی اورافراگرفت انگار که چیزهایی رانابود میکرد مثل پاره کاغذهایی که هجویاتی درآن است برای شروعی دوباره، نابود کردن خاطراتی که دیگر ارزشی نداشت وتمام چیزهایی که دیگر بکارنمی آمد اومعنای نابودی را درک کرده بود ولی نمی دانست چه اتفاقی بعداز نابودشدن رخ میدهد ی
عصری یک‌شنبه بود که از خواب بیدار شدم و ناگهان، نوشتن چهار صفحه ابتدایی را آغاز کردم. صبح روز بعد، الباقی را پایان زدم. نخستین داستان کوتاهی را که نوشتم (دریافت)، تجربه‌ای آگاهی‌بخش را برایم ارمغان بود. از هفت نفری که زحمت مطالعه آن را پذیرا بودند، سه نفر مطلقاً «هیچ» نفهمیده بودند. یک نفر 30 درصد، دیگری 60 درصد، آن دیگری 70 درصد و در نهایت فقط یک نفر کاملاً متوجّه داستان شده بود. نمی‌دانستم چرا!
آیا به طرز فجیعی ناخوشایند می‌نویسم؟ چرا بای
◽️رئیس دیوان عدالت اداری روز گذشته از صدور رأیی مبنی بر مخالفت با صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان خبر داد.
◽️این در حالی است که چندی پیش، معاون فرهنگی قوه قضائیه گفته بود که دولت به شرط طراحی مناسب درباره موتورسواری بانوان لایحه‌ای را تحویل مجلس دهد، اگر این لایحه مورد تأیید مجلس و شورای نگهبان قرار گرفت، موتورسواری بانوان هم مجاز خواهد شد.
خبرهای:
#پاوه
#روانسر
#جوانرود
#ثلاث_باباجانی
#تازه_آباد_ثلاث
با سیروان پرس وقایع چهار شهرس
درجه ابهام
1 از 4
سال‌ها پیش همین دور و اطراف
پسری در اتاقش ناگهان روی زمین افتاد
بیهوش شده بود
یک حالتی مثلِ کما
مادرش تا از آشپزخانه صدای افتادنش را شنید
آمد بالای سرش و بنا را گذاشت بر جیغ زدن
بعد هم خواهرش آمد و توی سرش میزد
و صورتش را چنگ میزد
دقایقی بعد پسر را روی دست بلند کرده بودند و لا اله الا الله میگفتند و سمت قبرستان میبردند
اما پسر نمرده بود
صداها را می‌شنید
فقط بیهوش شده بود و کسی این را نمی‌دانست
مردم فکر می‌کردند مرده است ولی ن
با گذشت یک هفته از پخش یک پیام تبلیغاتی در چند تلویزیون خصوصی افغانستان، هنوز اصل ماجرا در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هیچ مرجع رسمی، مسئولیت این اقدام را به عهده نگرفته است. در این تبلیغات، پرچم لشکر فاطمیون در کنار پرچم داعش نشان داده شده و گفته می‌شود که هر دو به یک اندازه برای امنیت افغانستان تهدید هستند...
ادامه مطلب
بارها با خودم قرار میگذارم و حالی به حالی میشوم که همه چیز را کنار بگذارم، نسبت به همه چیز دلسرد شوم، از همه چیز و همه کس ترک تعلق کنم، آشنایی و دوستی را برای روزهایی فراموش کنم، کلا همه چیز را فراموش کنم، خیالات آینده را هم به کناری بنهم، ترس را به هرچه بادا باد بدل سازم، برای درستی و غلطی ذره‌ای تره خرد نکنم، بلکه از این حال به در آیم، لااقل برای خودم باشم به فکر صلاح خودم باشم مصلحت را از مفسده بازشناسم عقل و دل را بر یکدیگر لزوما تقدم ندهم..

تفسیر قرآن چه فوایدی دارد

تفسیر عبارت است از روشن کردن معانی آیات قرآن کریم و کشف مراد و مدلول آن ها

تفسیر از واژة فَسَرَ به معنای روشن کردن و آشکار ساختن است و در اصطلاح، عبارت است از: زدودن ابهام از لفظ مشکل و دشوار، که در انتقال معنای مورد نظر، نارسا و دچار اشکال است. همین نکته مرز بین تفسیر و ترجمه است؛ زیرا ترجمه در جایی است که معنای لغوی لفظ را روشن نیست. ولی تفسیر آن است که در عین روشن بودن معنای لغت، هم چنان هاله‌ای از ابهام ب
اولین کتابی که امسال خوندم یا بهتره بگم امسال تمومش کردم "کجا ممکن است پیدایش کنم"بود،عکس رو زمانی گرفتم که خیلی سردم بود و اون گل رو جوجه رنگی بهم داد،شاید بعدا بیشتر راجبش حرف زدم اما الان نه.کتاب مجموعه داستان بود(پنج داستان)و من سه تا از داستان هارو پارسال خونده بود و دیروز هم یکی و امروز هم یکی دیگه،و کتاب همین حالا تموم شد.قلم موراکامی برام آشنا و در عین حال ناشناخته و عجیب غریبه،همونطور که داری میخونی کلی به فکر فرو میری و عمیقا توی داس
درجه ابهام :1 از 4
وارد جلسه امتحان شدم 
همه بدون سر بر روی صندلی هایشان نشسته بودند 
تنها کسی که سر داشت من بودم 
ورق ها پخش شدند 
کاغذها سفید بودند و خالی از سوال 
همه شروع کردند تند تند نوشتن و پر کردن
بعد رفتارشان تغییر کرد 
کم کم صدای خرناس مانندی ازشان به گوش میرسید
بعد مثل دیوانه ها خودکار را در دست گرفته بودند 
و روی برگه ها را خط خطی میکردند
و روی میز میکوبیدند!
رفتارهایشان به شدت عصبی و ترسناک بود
من هاج و واج مانده بودم
بلند شدم
برگه ر
نویسنده : اشکان ارشادی 
وضیح اینکه : 
1.من منظورم اینه که با دنبال کردن که نوعی لینک دادن هست حاضر به حمایت از وبها و تشویق بچه‌ها به تولید محتوا هستم ، تولید محتوا می تواند از یک مقاله باشد تا نظری تاثیرگذار مثل همین نظری که گذاشته اید و بطرز مطلوبی حس نکته گیری را در من ایجاد کردید. باعث خوشحالی هست که از بچه‌ها با نظرات متفاوت و از ابعاد متفاوت بیاموزم. 
2. قصدم اینه که به مراجعین وبم این اطمینان را بدهم که لطف آنان ، بدون توجه نمی ماند و در ا
باید بنویسم، باید بنویسم؟ که یک هفته در غم، شادی، بیماری، خستگی، امید، افتخار، هراس، پشیمانی، اندوه، ابهام و "حالا چی میشه" گذشت... باید بنویسم که یادم بماند در همان هفته‌ای که از جمعه‌ی رفتن سردار شروع شد، یلدا با آن همه نور و شادی به خانواده ما اضافه شد. در همان هفته‌ای که سرفه‌ شب و روز امانم بریده بود، رفتم کلاس زبان Dutch ثبت نام کردم چون به یک اطمینانی دل خوش کردم که جگرگوشه سه روز در هفته، هر روز سه ساعت دور از من می‌ماند، در همان هفته‌ا
یکی از موثرترین راه‌های پول درآوردن در طول زمان، سرمایه‌گذاری است

اگر این ویژگی‌ها در شما هم هست باید بدانید که شانس زیادی برای پولدار شدن ندارید. این ۹ نشانه عبارتند از:۱- همه تمرکزتان روی پس انداز است و نه خرج کردنطبیعی است که پس انداز کردن برای پولدار شدن یک گام ضروری است اما اگر چنان روی پس انداز کردن تمرکز کنید که از خرج کردن غافل شوید، در آن صورت پول درآوردن هم برایتان چندان ضروری نخواهد بود چون کسی به فکر پول درآوردن است که پول هایش
معیارهای خوب بودن یک شرکت بیمه :

واقعیت این است که معیارهای زیادی وجود دارند که بتوان تشخیص داد کدام شرکت ها در رتبه های برتر هستند، معیارهایی مانند:
1-عملکرد شرکت بیمه عمر در بازار2- سطح توانگری مالی و میزان سرمایه شرکت بیمه3- نحوه پرداخت خسارت به مردم4- ارتباط و حمایت از نمایندگان بیمه عمر5- شفاف بودن و وجود کمترین ابهام در طرح های بیمه6- سابقه شرکت7- میزان سود دهی8- میزان فروش بیمه عمر9- مشتری مداری و ارتباط پس از فروش بیمه10- نوع و نحوه پرداخت
سلام! 
حال همه‌ی ما خوب است 
ملالی نیست جز گم شدنِ گاه به گاهِ خیالی دور، 
که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گویند 
با این همه عمری اگر باقی بود 
طوری از کنارِ زندگی می‌گذرم 
که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد و 
نه این دلِ ناماندگارِ بی‌درمان!
تا یادم نرفته است بنویسم 
حوالیِ خوابهای ما سالِ پربارانی بود 
می‌دانم همیشه حیاط آنجا پر از هوای تازه‌ی باز نیامدن است 
اما تو لااقل، حتی هر وهله، گاهی، هر از گاهی 
ببین انعکاس تبسم رویا 
شبیه شمای
نویسنده : اشکان ارشادی 
وضیح اینکه : 
1.من منظورم اینه که با دنبال کردن که نوعی لینک دادن هست حاضر به حمایت از وبها و تشویق بچه‌ها به تولید محتوا هستم ، تولید محتوا می تواند از یک مقاله باشد تا نظری تاثیرگذار مثل همین نظری که گذاشته اید و بطرز مطلوبی حس نکته گیری را در من ایجاد کردید. باعث خوشحالی هست که از بچه‌ها با نظرات متفاوت و از ابعاد متفاوت بیاموزم. 
2. قصدم اینه که به مراجعین وبم این اطمینان را بدهم که لطف آنان ، بدون توجه نمی ماند و در ا
وضعیت قیمت مسکن در سال ۹۸ چگونه خواهد بود؟

دو نظرسنجی از طیف فعالان بازار مسکن در فضای مجازی طی پاییز و زمستان
امسال درباره آینده قیمت مسکن از انتظار اکثریت نسبی برای ثبات قیمت مسکن
در سال ۹۸ حکایت می‌کند. با این حال، مقایسه این دو نظرسنجی بیانگر بازگشت
انتظارات تورمی در گروهی از فعالان بازار مسکن، ابهام سازنده‌ها برای
چگونگی قیمت‌گذاری تحت تأثیر جهش قیمت زمین و همچنین واقع‌بینانه شدن نگاه
گروهی دیگر از فعالان بازار نسبت به نحوه ن
انتظار برای لحظه ای نگاه تو
آب می کند شمع سوزان درونم را
واژه های دوست داشتنی
سالهاست که به حبس ابد محکوم شده اند
هنگامه های دوست داشتنت
نگاهم کور می شود
پشت تبلور یک حس مبهم
و تو را تکرار میکنم
در آهستگی زمان
سهم من از تمام تو
آرزوی تک واژه های پر از ابهام بود
حرف هایی که فاصله دار
حس بی جان مرا خراش می داد
پ ن: به وقت فراموشخانه
اگه جایی تو زندگیت ابهام داشتی و نتونستی درست حسابی تصمیم بگیری،اگر بین دو سه تا گزیه مردد بودی،تقوا پیشه کن تا خدا راه صواب و صحیح رو بهت نشون بده
خداوند فرمود 
یا ایها لذین امنو ان تتقوا الله یجعل لکم فرقانا
و در جای دیگر فرمود
و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب
و در جای دیگر فرمود 
و اتقوا الله و یُعلِّمکم الله و الله بکل شی علیم
چیه این تقوا؟؟هر در زندگی خودش متناسب با شرایط خودش میدونه تقوا چیه و چه مصداقی داره براش.یکی بر
راهبند چیست؟
هنگامی که اسم راهبند را میشنویم امکان دارد این ابهام به وجود آید که راهبند چیست؟
اما اگر کمی برایتان توضیح دهیم قطعا متوجه میشوید و حتی روزانه امکان دارد چند بار با آن روبرو شده باشید.
هنگامی که شما قصد ورود به پارکینگ یک مجتمع و یا یک مکان عمومی و دولتی را میکنید کمی قبل از اتاق نگهبانی پشت یک میله ی فلزی ایست میکنید و منتظر اجازه ورود نگهبان میشوید.
سیستمی که در متن بالا به آن اشاره شد راهبند بازویی یا میله ای خودرویی نام دارد.
♦️ فوری/ #اجلاس_صلح_هرمز را لغو کنید!
بناست فردا سه شنبه اجلاس صلح هرمز در تهران برگزار شود. رئیس‌جمهور کشورمان پیش از سفر امسال خود به نیویورک، در تقابل با طرح حفظ امنیت ناوبری دریایی خلیج فارس که توسط آمریکا ارائه شد، «ابتکار طرح صلح هرمز» را ارائه کرد؛ طرحی که با توجه به مشخص نبودن ابعاد آن، به نتیجه رسیدنش در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. ظریف وزیر خارجه در توضیح طرح صلح هرمز می گوید 

ادامه مطلب
درجه ابهام 2 از 4
معنا: استثنائا گفته نمیشود
در بین صدای رعد و برق و بالا و پایین رفتن قایق چوبی ام در میان امواجِ اقیانوسِ سیاه تنها یک راه آرامش برای خود میبینم...
و آن گرد آبی هولناک است که باید در عمقش فرو بروم و درونش به خود بپیچم و دست و پا بزنم و غرق شوم...
تا بعد، از آن طرف زمین بجوشم... 
و تبدیل به اقیانوسی آرام و وسیع گردم که مایۀ استفاده ی بسیاری از جانوران و گیاهان شوم...
تا پس از  آن حداقل کسی در من قایق چوبی اش شبانه، درگیر موج ها و نا آرام
داروی معجزه آفرین ترمیم پرده بکارت

درباره پرده بکارت چه می دانید؟
پرده بکارت،در نظر مردها از قدیم چیزی رازآلود و خیال انگیز بوده است. خیلی ها آن را مهر طبیعت بر سند مهر مرد می شمردند که تازگی و معصومیت عروسشان را تضمین می کرد. اما چند و چون آن در هاله ای از ابهام بود و با توجه به فرهنگ حجب و حیا ،  کسی نیز درباره ویژگی های آن زیاد نمی دانست. و همین عدم شناخت در بعضی مواقع منجر به مشکلات جدی و حتی تراژدی می گردید.
ادامه مطلب
اعضای باندی که با شیوه‌ای کاملا حرفه‌ای اطلاعات کارت بانکی شهروندان را به‌دست می‌آوردند در حالی‌که برای سرقت‌های کلان برنامه‌ریزی کرده بودند، بعد از ۱۲ فقره اقدام مجرمانه دستگیر شدند.
به گزارش شرق، یکی از شهروندان تهرانی با حضور در پلیس فتا با طرح شکایتی بیان کرد: در اوایل تیرماه ۲۰۰ میلیون ریال به‌صورت اینترنتی از حسابم به سرقت رفته است، اما من هیچ خرید اینترنتی انجام نداده‌ام.
رسیدگی به این پرونده در حالی در دستور کار مأموران پلیس
باز هم کار دل در میان است و برای دانلود سریال دلدار باید لحظه شماری کنیدسریال ایرانی دلدار با یک رویکرد منطقی و عالی به جامعه در مورد مسائل مختلف صحبت هایش
را مطرح می کند
صحبت های جامع و بدون درد سر را میتوان در این سریال
با تمام وجود حس کرد
این که چطور میتوان با دلیل و مدرک عالی در مورد سریال ایرانی دلدار قضاوت کرد
و اینکه چطور میتوان مدرکی مستدل ارائه نمود
در حاله ای از ابهام قرار دارد
با این وجود همیشه بخت با انسان های استاد است
و انسان های
1:011
نخستین تریلر 1011 هر چند قسمت‌های زیادی از گیم‌ پلی را به نمایش نمی‌گذارد و همچنان این بخش کنجکاو برانگیز بازی را در هاله‌ای از ابهام قرار می‌دهد اما با این حال رازهای بیشتری از داستان سازنده 41148 را فاش می‌کند. پیش از آنکه صحبتی از تریلر کنیم، بد نیست ابتدا نگاهی به آن بیاندازید.
https://xip.li/qcpJPA
با توجه به نوشته‌های درون تریلر، به نظر بازی پیرامون فرقه‌ای مذهبی می‌چرخد که شخصیت اصلی نیز در گذشته عضو آن بوده است. با این وجود در اثر اتفاقی،
خب ، عزیزم مائده ؛ سخته که با وجود وقت تلف کردن های امروزت بازهم باهات مهربون باشم ولی من توام و بیشتر از هر آدم دیگه ای روی زمین درکت میکنم! البته این دلیل نمیشه که اهمال کاریت رو فراموش کنم ولی بهت یه فرصت دوباره میدم.
عزیزم ، یادت باشه دیگه هیچوقت احساساتت رو برای کسی عریان نکنی!یادته؟ آی لار هم گفت که اول باید خودت رو بشناسی تا بتونی تشخیص بدی کی حست رو بیان کنی و کی نه! اما مائده! فراموشش کن و به چشم تجربه بهش نگاه کن...میدونم که زدن بعضی حرف
یک ویژگی جالب رمان «بازی دروغ» این است که یکی از این ۴دختر، دختری
مسلمان به نام فاطیماست که با همسر خود علی زندگی می‌کند، شرح ماجرای حجاب
انتخابی فاطیما و مشکلاتی که او به عنوان یک مسلمان در میان غیر مسلمانان
دارد، یکی از نقاط جذاب این رمان به خصوص برای مردم کشور ما می‌تواند باشد.
بازی دروغ با یک راز آغاز می‌شود، رازی که سبب شده است چهار زن
که ۱۷ سال پیش در دبیرستان همکلاسی بوده‌اند، پس از همه اینهمه سال دور هم
در خانه در حال ویرانی یکی ا
پس از یافتن بدنه برهان باید وضوح آن را در ذهن خود بیشتر کنید تا بتوانید به درستی آن را ارزیابی کنید
بیشتر واژه ها بیش از یک معنی دارند
ابتدا واژه های با اهمیت را پیدا کنید:
1. کلماتی که در حیطه مورد بحث کاربرد بیشتری دارند
2.عبارات و واژه های انتزاعی که کمتر به مورد به خصوص اشاره دارند
حالا بدون ذهن خوانی بپرسسد:
1.آیا معنی این کلمه بدیهی و روشن است؟
و اگر نه
2. منظور گوینده از این کلمه دقیقا چیست؟
لازمه بررسی ابهام ها دانستن معانی مختلف یک واژه اس
تشریح نحوه محاسبه کسر خدمت ایثارگریستاد کل نیروهای مسلح به منظور اطلاع رسانی دقیق و شفاف و رفع ابهامات، نحوه محاسبه کسر خدمت ایثارگری را تشریح کرد.به گزارش اداره کارگزینی اداره کل کارگزینی و اجرای حقوق معاونت نیروی انسانی ناجا، ستادکل نیروهای مسلح موارد زیر را به منظور رفع ابهام در خصوص نحوه استفاده از کسر خدمت فرزندان ایثارگران اعلام کرد:1 – کسر خدمت سربازی برای ایثارگری می باشد که حد نصاب معافیت یک فرزند را ندارد لذا صدور کسری تنها برا
راستش نه همیشه... امروز از دسته روزهای عمیقا دلگیرم بود و هجوم سایه سیاه تاریکی... باورم نمیشه تو این دنیا حتا یه دوست اختصاصی ندارم :) از ظهر تا الان سالمط بودن و هیچ کار مفیدی نکردم صرفا نمیخواستم وقتی میان، تو اتاق تنها باشم! میدونی گاهی از دیدن اطرافیانت که یکی یا یه گروهی دارن که بهشون خوش میگذره باعث میشه بیشتر فکر کنی.. فکر کنی به عمق تنهاییت! بچه ها یا کوهن یا در حال خوشگذرانی با فرندهاشون که صد البته هیچوقت دنبال رابطه بی تعهد نبودم و نیس
ابهام 0 از 4
پسر پشتِ میز تحریرش نشسته بود و نامه‌ای می‌نوشت
ولی تا به پایانِ نامه می‌رسید مجبور می‌شد کاغذ نامه‌اش را دور بیاندازد و عوض کند
نه به این خاطر که کلمات را اشتباه می‌نوشت
مشکل کاغذش بود که از اشک خیس می‌شد
یک دفعه دستانش قفل شد
قلم از دستش افتاد روی کاغذ
سرش را عمود به سمتِ سقف گرفت
دهانش باز شد و دودی از دهانش بیرون آمد و هالۀ سیاه رنگ بزرگ و بزرگ‌تر شد
دست و پا در آورد و شبیهِ شبحِ انسانی سر افکنده را درست کرد
پسر برگشت و از بی
زبان بسته ام را باز کن مولا
خودت این شعر را آغاز کن مولا
حقیرم دست بر دامان تو هستم
کویرم تشنه ی باران تو هستم
تو دریایی ! نه، دریاهای بسیاری
برای طبع من مضمون دشواری
من از تو قطره ای را هم نمی دانم
به وقت شعر در ابهام می مانم
«علیٌّ حُبّهُ جُنَّه» ، ملاکی تو
به درگاه تعالی بس که خاکی تو
«قَسیمُ النّارِ وَ الجَنَّه» مقام تو
عوالم مورِ آیات عظام تو
«وَصیُّ المُصطفی حَقّا» که مولایی
تو خیر الاوصیا، عالی اعلایی
«امامُ الانْسِ و الجِنَّه»، امامی
حقیرم دست بر دامان تو هستم
تو دریایی ! نه، دریاهای بسیاری
برای طبع من مضمون دشواری
عوالم مورِ آیات عظام تو
تو خیر الاوصیا، عالی اعلایی
«امامُ الانْسِ و الجِنَّه»، امامی
راهبند چیست؟
هنگامی که اسم راهبند را میشنویم امکان دارد این ابهام به وجود آید که راهبند چیست؟
اما اگر کمی برایتان توضیح دهیم قطعا متوجه میشوید و حتی روزانه امکان دارد چند بار با آن روبرو شده باشید.
هنگامی که شما قصد ورود به پارکینگ یک مجتمع و یا یک مکان عمومی و دولتی را میکنید کمی قبل از اتاق نگهبانی پشت یک میله ی فلزی ایست میکنید و منتظر اجازه ورود نگهبان میشوید.
هر واژه در  معنای خود گنگ است
مثل منی خسته که جا مانده است در ابهام
من خستگی هایم همه دیوار و زندان شدگویی که گم شد من میان خستگی هایم
حرفی ندارد این من جان داده بعد از این دیر است میدانم ولی باید بگویم زود
آوار این غم را خدا باید که بر دارد....مبهم نوشت
به این می‌اندیشم که این تمایل به بیهودگی و بی هدفی در انسان از کجا نشأت می‌گیرد. چرا دوست دارم اگر متنی می‌نویسم مغلق، مبهم و پیچیده باشد. به حافظه‌ام که رجوع می‌کنم می‌بینم فیلم‌هایی مثل حضرت یوسف که داستانی سر راست و معمولی‌‌ داشتند و دارای بیشترین طرفدار هم بودند نه امروز و این هفته و پارسال هم به آن فکر نکرد‌ه‌ام، چون تمام داستانش برایم معلوم بود و جایی برای مجهولات نگذاشته بود.
اما روزی نیست که به فیلم Eraserhead دیوید لینچ فکر نکنم و
لشکر صاحب زمان گمنام نیست
منتظر در جستجوی نام نیست
حک شده در لوحِ محفوظ است او
سرفرازان را غم اعلام نیست
روح هستی بوده چون ظاهر شود
زندگی بخشیده ؛ استفهام نیست
جایگاهش برجِ عاجِ امنیت
حق عنایت کردو از اوهام نیست
جاده های انتظارِ منتظر
شادمانی بوده از آلام نیست
شِرک و شَر میلرزد از اعزاز او
ترسی از شیطان و صدها دام نیست
ارتش برپائی عدل علی ،
دائماً رزمیده و آرام نیست
جاری همچون رود ؛ خیرِ مستَمر
خیر را فکری بجز انجام نیست
مثل شاهین در ورای باو
هرچه فکر می کنم یادم نمی آید کی و از کدام عاقله زن یا عاقله مردی شنیدم که وقتی می بینی فضا را بسیار مه گرفته یا نمی توانی درست و غلط را تشخیص دهی و یا اصلا پیچیدگی  فضا به نامعادله رسیده ... بزن بیرون. در مه نمی شود تصمیم گرفت. در غبار چشمت خطا می رود، بین درست و غلط تاب نخور ... ابهام ذهنت را متلاشی می کند. گمانم حرف هایش خیلی درست است. انگار باید وقتی سر از رفتارهای مخلوقات خدا در نمی آوری بزنی به دشت و بیابان. یا اصلا بروی در خود ِ خودِ خودت گم شوی؛
سلام
یک:
تو پست قبل منظورم از طلوع و غروب،طلوع و غروبِ یه قلب بود،یه قلبی که بیست و پنجم فروردین نود و هفت پر عشق شد،و پونزدهم دی ماه،سرد شد،همه ی اون عشق شد خاطره واسش،پر پر شد،له شد،نا امید شد،گریه کرد،زار زد،زجه زد و در نهایت و مُرد......همین قد بسه:)
دو:
روزای خیلیییییی گسل کننده ی گندی رو میگذرونم،دیروز حال روحیم اصلا خوب نبود،مازیار فلاحی گوش دادم و ساعت کش اومد،ساعت شیش زنگ زدم مرجان گفت دوشنبه و سه شنبه امتحانا لغوه،داشتم به بدبختی درس
ما ....

از فصل های بیشمار زندگی گذشتیم ،

از تاریخ با یکدیگر بودن ،

از لحظه های با دیگری بودن ،

از روزگار پر حسرت نبودن گذشتیم ،

ما

از دست ها ،

از چشم ها ،

از آرزوها ،

از خودمان گذشتیم ،

امروز ...

از پس ابهام سالیان ،

بی هیچ انتظاری

میان سایه ها ،

مردی را دیده ام شبیه تو ،

میان آدم ها ،

سایه ای را دیده ای شبیه من ،

امروز ...

از خاطرات هم گذشتیم

... و شبیه گذشته هامان دوباره رفتیم... .

نیکی فیروزکوهی
 ستاره تیم والیبال لوبه به دلیل مصدومیت بازی احتمالا تیمش را در دیدار مقابل مودنا همراهی نخواهد کرد.

بخش تور و توپ مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم والیبال لوبه ایتالیا که امیر غفور، پشت خط زن ایرانی را در اختیار دارد امشب در هفته ششم رقابت‌های سری A ایتالیا به مصاف مودنا خواهد رفت.
این دو تیم پیش از شروع رقابت‌های لیگ ایتالیا در سوپرجام مقابل هم به میدان رفتند که این مسابقه با نتیجه 3 بر یک به
خرید کانکس 738 با بهترین قیمت و کیفیت
حتما شاید به ذهن خیلی از شما نیز فکر خرید کانکس خطور کرده باشد و علاقه مند بوده اید یک خرید کانکس لاکچری و شیک با قیمت و کیفیت مناسب تهیه کنید. امروز در این مقاله می خواهیم به بیان ویژگی های خرید کانکس 738 بپردازیم. این که چه کانکسی خوب است ؟ در یک خرید کانکس خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟ قیمت کانکس خوب چقدر است؟ شاخص های کیفیت یک کانکس خوب چیست ؟ و سوالاتی از این دست را با هم مرور می کنیم. به شما پیشنهاد م
هرچقدر زمان می‌گذره، تصویر پیش روم بیش‌تر از ابهام درمی‌آد. راهی که یه زمانی محو بود و گنگ، داره طرح مشخصی می‌گیره و خودش رو بهم نشون می‌ده. خوانش این مسیر، تفسیر و تعقیب نشونه‌هاست و جلو رفتنی منزل به منزل. 
سرآغازها به من انگیزه می‌دن؛ برای خوب شدن حالم، نیاز دارم که چیزای تازه‌ای یاد بگیرم و روش‌های جدید رو امتحان کنم. فهمیدم که ددلاینی برای زندگی وجود نداره و نباید خودم رو تحت فشارِ زمان بذارم. بیش از پیش ایمان آوردم که من آدمِ دلانه
جراحی زیبایی بینی با روش باز :
اولین باز جان فردریک ،از این روش جراحی زیبایی بینی استفاده کرد.
تکنیک :
جهت انجام جراحی بینی با رویکرد باز ،برش در طول ستونک بینی شایع ترین نوع برش می باشد .این برش در موقعیت قدامی به صفحه قاعده ای ستون داخلی با کم ترین فاصله بین سوراخ ها ایجاد می شود .
مزیت های مشخص :
تجسم دو چشمی 
ارزیابی کامل بد شکلی بدون ابهام
تشخیص دقیق و اصلاح بدشکلی ها 
اجازه استفاده از دو دست (برای جراحی )
کنترل مستقیم خونریزی با چاقوی الکتر
جراحی زیبایی بینی با روش باز :
اولین باز جان فردریک ،از این روش جراحی زیبایی بینی استفاده کرد.
تکنیک :
جهت انجام جراحی بینی با رویکرد باز ،برش در طول ستونک بینی شایع ترین نوع برش می باشد .این برش در موقعیت قدامی به صفحه قاعده ای ستون داخلی با کم ترین فاصله بین سوراخ ها ایجاد می شود .
مزیت های مشخص :
تجسم دو چشمی 
ارزیابی کامل بد شکلی بدون ابهام
تشخیص دقیق و اصلاح بدشکلی ها 
اجازه استفاده از دو دست (برای جراحی )
کنترل مستقیم خونریزی با چاقوی الکتر
سلام! حال همهٔ ما خوب است ملالی نیست جز گم شدنِ‌گاه به گاهِ خیالی دور، که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گویند با این همه عمری اگر باقی بود طوری از کنارِ زندگی می‌گذرم که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد و نه این دلِ ناماندگارِ بی‌درمان! تا یادم نرفته است بنویسم حوالیِ خوابهای ما سالِ پربارانی بود می‌دانم همیشه حیاط آنجا پر از هوای تازهٔ باز نیامدن است اما تو لااقل، حتی هر وهله، گاهی، هر از گاهی ببین انعکاس تبسم رویا شبیه شمایل شقایق نیست! را
دیشب عروسمون میگفت به فال قهوه اعتقاد داری؟
گفتم نه فال قهوه بلکه به هیچ فالی اعتقاد ندارم
گفت ولی دختر عمه عروسمون فال قهوه میگیره همشم واقعیه ... گفت برای من گرفت هر چی گفت درست بود 
گفت
فقط یه مورد برام ابهام داره و هنوز مشخص نیست ولی تو فالم بود .‌.. گفتم
چی؟ گفت که خانومه گفته یه زنه دنبال شوهرته و شوهرت بهش محل نمیده ولی زنه
همش دور و ورشه ...
میخندید و میگفت متتظر اون روزم ...
گفتم
اینا الکیه.میگفت نه بخدا هر چی گفت درست بود ... منم چشمامو ال
آیا تا به حال چیزی در مورد بحران سی سالگیشنیده‌اید؟ در سنین سی سالگی تفکرات و احساسات جدیدی را تجربه می‌کنید که تا پیش از آن دغدغه‌ای برای آن‌ها نداشته و یا زیاد به آن‌ها فکر نمی‌کردید؛ تفکرات و احساساتی مانند سردرگمی، ابهام، تردید، افسردگی یا احساس پوچی به سراغ تان می‌آید. البته عده‌ای هم با آرامش بحران سی سالگی را پشت سر می‌گذارند، اگر باور داشته باشید که در زندگی انتخاب‌های صحیحی داشتید و به یک ثبات نسبی رسیدید و اوضاعتان رو به را
دانش پیامد پرورش افکار ، مهارت ها و خلاقیت هاست بنابراین در مدارس به جای لبریز کردن ذهن دانش اموزان از اطلاعات باید روحیه ی پرسشگری و درک و بسط معنی و مفهوم را در آن ها ایجاد کرد 
ترجیح می دهید ذهن فرزند یا دانش اموز شما ظرفی پر از دانستنی ها باشد یا این که دانستنی ها را از اقیانوس افکارش نمایان سازد ؟
یکی از راه هایی که این هدف را میسر می سازد استفاده از شیوه ی پرسشگری سقراط است . سقراط فیلسوفی یونانی بود که از شیوه ی پرسشگری برای تعلیم و تربی
فکر کنم امسال بهار بود یا کمی قبل تر.از خوابگاه امده بودم خانه.وقت هایی که بین ترم خانه می ایم مثل جنگ زده ای هستم که دوباره به زندگی متمدن رسیده و از طرف هلال احمر معرفی اش کرده اند وسازمان های حمایتی مردم نهاد هم سعی می کنند حسابی برایش سنگ تمام بگذارند.در نهایت داغانی می ایم خانه گاهی..مثل ادم فضایی ای که سوختش تمام شده باشد می ایم به خانه پناهنده میشوم و پس از تجهیز دوباره برمیگردم خط.
داشتم می گفتم؛امده بودم خانه و شب کنار خواهرم خوابیده ب
اگرچه به نظرم سیاست‌های تضمین قیمت محصولات کشاورزی و اساسا قیمت‌گذاری دولتی در این زمینه ناکارآمد است، زیرا تخصیص منابع و الگوی کشت را به نحو نامطلوبی دستخوش تغییر می‌کند؛ به عنوان مثال اگر مزیت نسبی یک کشاورز در تولید گوجه، سبزی، کدو، پیاز و... بوده، به دلیل تعیین قیمت تضمینی، وی اراضی آبی خود را زیر کشت مثلا گندم یا ذرت می‌برد. با این وجود در شرایط تحریم، این امر اجتناب‌ناپذیر است( به هر حال گندم محصول استراتژیک است) 
در این میان، خیلی
احتمالا اگر تا الان تئوری زندگی در غار را عملی کرده بودم، آن جا کرونا هم نیامده بود.
نمی‌دونم چرا احساس می‌کنم زندگیم شبیه یه فیلمیه که هی بازپخش می‌ذارن ازش، فقط موقعیت‌هاش تغییر می‌کنه. تقریبا راجع به هر چیزی که می‌خوام بنویسم یادم می‌آد که قبلا یه دوره درگیرش بوده‌م. نمی‌دونم که این اتفاق طبیعیه یا یه پس‌رفت محسوب می‌شه.
در هر صورت اخیرا درگیر و در ابهام خسران در زندگیمم و دوباره درگیر ترس از آینده‌ای مبهم. این روزها زیاد بهم گفته
طلوع من طلوع من:آن دل که کمی قبل به نام دگران بودبیچاره برای دگران هم نگران بودمجموع پراکنده ای از قصه ی چند عشقبی وقفه به رقص آمده و در نوسان بودهر موج که آمد وَ برآمد پسِ هر موجدل بود که در وسوسه ی خویش روان بوددر خانه ی آلوده به یک عشقِ قدیمیتصویر دلی مانده به چنگِ سرطان بودهر چند که فرزندِ بهار است دل امابی عشق ، غریبانه در آغوشِ خزان بود#حسین_طلوع_منبنام خداوند نیک، خداوند مهر #نقد_شعر از آنجایی که معتقدم اثر ارائه شده گوی
سلام سال تو مبارک ببخشید که دیر گفتم و بذارید پای درس خوندن واینا
* سال ۹۸ خیلی سال خوبی نبود شاید تعداد لبخند ها به ۸ نرسه ولی سعی خودمو میکنم که بکم
۱-هوا بوی بهشت میداد بزرگ ترین لذت دنیا از نظرم اون لحظه قدم زدن توی آون کوچه پس کوچه ها بود که بوی بهار نارنج میداد و با کسی که وقتی باهم میتوانم خودم باشم و حسابی درونم لبخند میزد
۲-پیدا کردن همین آدمی به عنوان دوست به موهوبت الهی بود و من یکی مثل خودمو پیدا کردم و آون لحظه خیلی خوب بود
۳-تو پانسی
سلام
مطلبی که خیلی از اساتید این روزا راجع بهش مینویسن اینه که آیا کنکور سراسری 99 عقب میفته ؟ یا این که اصلا امکان داره کنکور امسال حذف بشه. در مورد حذف کنکور باید بگم که خیر . شدنی نیست . پس همچنان به درس خوندنت ادامه بده . اما در مورد تاخیر کنکور سراسری 99 باید بگم که بله. به نظر میرسه مسئولین ما استاد ایجاد ابهام هستن. کلا دوست دارن همه رو توی فضای مبهم قرار بدن. و البته بعضی از اون ها هم استاد استرس دادن هستن. نمونش اینه که رئیس آموزش و پرورش میگ
درجه ابهام 4 از 4
روی ابرها...
در میان مزرعه ای از قاصدک ها بودم...
یکی از قاصدک ها را چیدم...
فوت کردم 
ولی ریزه گل هایش جدا نشدند
با قدرت بیشتری فوت کردم 
ولی قاصدک پخش نشد
حالت خودش را حفظ کرده بود
همین طور مانده بود
قاصدک دیگری چیدم
فوتش کردم 
ولی ریزه گل هایش جدا نشدند
به زمین پرتابش کردم 
شروع به دویدن در میان مزرعۀ قاصدک ها کردم 
به همه با دستانم ضربه میزدم
با پاهایم لگد میزدم
برخی را میکندم و فوت میکردم
اما هیچ قاصدکی پخش نمیشد 
گل ریزه هایش
صبح روز قبل از موشک‌ باران عین‌الاسد و واقعه‌ی ناگوار اصابت موشک به هواپیمای اوکراینی، با محمدحسین حوالی غرب تهران بودیم. ناگهان در دل شهر و در یک خیابان اصلی و پرتردد یک سامانه‌ی موشکی کاور پیچیده شده روی یک هجده چرخ از کنارمان گذشت. برگشتم به محمدحسین گفتم «ببین چه خبره!؟ نگذاشتند شب منتقل کنند. حتما جدیه‌ها!»عجله برای نصب این سامانه موشکی جدید برای چه بود؟ که باید فی‌الفور و در میان روز می‌رفت و نصب می‌شد!؟سامانه‌ای که حالا بعد از خ
راهبند چیست؟
حقیری دست بر دامان تو هستم
نمی گویم کرامت را تویی معنا
کرامت از تو دارد آبرویش را
تو دریایی ! نه ، دریاهای بسیاری
برای طبع من مضمون دشواری
عوالم گوشه ای از احتشام تو
تو خیر
در ترس پیچیده

از نفس افتاده ای در انزوای خودخواهی

بی فکر و رها

نه نمی توانی قهرمان باشی!

به هنگامه طوفان در پناهگاه خزیده ای ، دست بر
چشم و گوش گذاشته ای

نه سزاوار ترحم  نه عشق که سزاوار نفرتی

و سزاوار تنهایی

به هنگامه طلوع خورشید همه قهرمانند

اما حقیقت  در همان گرگ و میش طلوع می کند

روشنایی به وقت ابهام باش

شجاع به وقت ترس

آرام به وقت آشوب

زنده در ساعت مرگ

عقربه ها را به عقب برگردان

و نفست را درسینه حبس نکن

از آتش خویش بگذر چون سیاوش

د
انتخاب روش تحقیق
استفاده از یک روش در پارادایم کیفی دارای مبنا ومنظور خاصی است وداده های آن با داده های روشی که در یک انگاره یا پارادایم کمی به کار گرفته می شود، بسیار متفاوت خواهد بود.روشهای متفاوت تحقیق، دانش متفاوتی در باره پدیده مورد مطالعه تولید می کنند. سؤال درباره اینکه کدام روش بهترین است؟ تنها سؤالی درباره روش نیست بلکه یک سؤال گسترده روش شناختی است که جنبه فلسفی هم دارد.برای انتخاب روش مناسب در تحقیق، بهترین کار در این مورد این اس
سلام بر دل خونِ امامِ معصومی
که سوخت از ستم و جورِ همسر شومی
کنار محتضر آواز و رقص و پاکوبی؟!
عجب طریقه ی آزارِ غیر مرسومی!
کسی توجهی اصلا نمی کند این جا
به سوزِ پاره جگرهای مردِ مسمومی
دوباره روی زمین ظرف آب می ریزند...
به پیش تشنه، چه رفتار زشت و مذمومی 
چه فرق می کند اصلا هلال یا که کنیز؟
قرار نیست که آبی رسد به مظلومی
ندارد او به برش خواهری چنان زینب
کنار بستر او نیست اُم کلثومی
چگونه جسم رشیدش به پشت بام رسید؟!
چه ماجرای پُر ابهام و غیر مفهوم
حقیری دست بر دامان تو هستم
نمی گویم کرامت را تویی معنا
کرامت از تو دارد آبرویش را
تو دریایی ! نه ، دریاهای بسیاری
برای طبع من مضمون دشواری
عوالم گوشه ای از احتشام تو
تو خیر
آیا هنوز تمام معانی bugs بازیابی می شوند؟ Swinney یافت سمعک برای جملاتی مانند (11) هر دو کلمه ant,spy وقتی در انتهای bugs ارائه می شوند هنوز پرایم می شوند.آخرین دستکاری که در بررسی Swinney انجام شد این بود که تارگت های تصمیم لغوی ant,spy و sew چند هجا بعد از پایان bugs ارائه می شوند. وقتی تارگت ها بین the و corner می آمدند، تارگت ant که از نظر بافتی مرتبط بود پرایم می شد ولی برای تارگت spy که از نظر بافتی غیر مرتبط بود (یا برای تارگت کاملا بی ارتباط sew)  این اتفاق نمی افتد. مشاب
​​​سلام!
اولین مطلب را برای ​​​​​آشنایی می‌نویسم، هرچند از خود هیچ نمی‌دانم و همه‌چیز را هم میدانم!
نوشتن و این حس اشتراک احساسات، از موردعلاقه‌های چندین سالهٔ من است، از روزی که به‌طور شگفت انگیزی دانستم احساسات را می‌شود از قلب به قلم کشید.
کمی خود را می‌شناسم: من اجتماع نقیضین هستم، در آنِ واحد، هم میتوانم رنج بکشم و هم از خوشی فریاد بزنم؛ همزمان که می‌گریم ، کسی در اعماق قلبم به من لبخند می‌زند؛ آن‌گاه که لبریز از احساساتم، آ
درجه ابهام:2 از 4
مردی سیاه پوست در بالاترین نقطۀ کوه ایستاده و به آدم های پایین نگاه میکند. آدم های پایین او را با انگشت نشان میدهند، مرد به خود میبالد که مورد توجه همه است و انگشت های اشاره به سمت  او نشانه رفته اند.
غرور با موهای ژولیده و قدی کوتاه از پشت به او نزدیک میشود و دستش را پشت کمر مرد میکوبد...
 مرد از بالای کوه در بین زمین و هوا معلق میشود...
همین طور فریاد میکشد و به زمین نزدیک میشود...
در پایین کوه روی زمین ورق های کاغذی سفیدی را پهن کر

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها